Çanakkale

Hedeflenen potansiyel ziyaretçilere ulaşmak için kullanılan vazgeçilmez reklam araçlarından biri de broşürdür. Tanıtım broşürü; Şehrin bilinirliğini artırma, turistik ve kültürel değerlerini duyurma, pozitif algı oluşturma gibi birçok fonksiyonel fayda sağlar.

Destinasyonları tanımlama, bölgenin coğrafyası ile ilgili temel bilgiler verme, günlük geziler, görülmesi gereken yerler, yöreye ait yemekler önerme ve kültürel yaşamı aktarma gibi konularda da hedef kitleye yardımcı olur.

Destinasyon tanıtımında broşür hazırlama ve dağıtımındaki amaç, şehrin iletişim stratejisi ışığında tanımlanan tüm alanlardaki değerler hakkında net bilgiler vererek, potansiyel turistlerin ilgisini çekmektir. Böylece destinasyonlar ve değerler hakkında turistler bilgilendirilirken şehir marka algısı anlamında stratejik bir yönlendirme yapılır.

I Mean It reklam ajansının, Çanakkale’deki turizm odak grupları ve Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası’nın desteğiyle hazırladığı bu içeriği buradan indirerek baskı alabilir ya da dijital bir pdf dökümanı olarak e-mail yöntemi ile paylaşabilirsiniz.

Broşür tasarımı, değiştirilebilen esnek bir sistem içerisinde hazırlanmıştır. Çanakkale’de yer alan firmalar da bu broşürün düzenlenebilir versiyonunu indirerek kendi logolarını ekleyebilir, sadece istedikleri sayfaları kullanabilir, basılı ve dijital yöntemler ile kendi tanıtımları için ilgili alanlarda kullanılabilirler.