Çanakkale

SÖZEL KİMLİĞİN BESLENDİĞİ EN TEMEL KAYNAK ÇANAKKALE DEĞERLER HARİTASI. SÖZ SAHİBİ PAYDAŞLAR, YEREL HALK, TÜRKİYE GENELİNDE SEÇİLEN ÖRNEKLEM VE YABANCI TURİSTLERLE YAPILAN GÖRÜŞMELER SAYESİNDE OLUŞTURULDU BU HARİTA.

Yapılan tüm bu görüşmeler ve araştırmalar sonucunda gördük ki;

Çanakkale; doğasından coğrafi konumuna, ikliminden insanına, antik tarihinden yakın tarihimizdeki rolüne kadar birçok farklı değeri bünyesinde barındıran eşsiz bir şehir.

Bu doğrultuda, değerler haritasının parçalarını birleştirmeye başladığımızda, karşımıza üç ana konsept ve bu konseptleri aynı çatı altında toplayan bir kavram ile karşılaştık.

Öncelikle bu konseptler ışığında, stratejinin üç ana sac ayağı olan Huzur, Gurur ve İlham başlıklarını oluşturduk. Bu üç başlık aslında Çanakkale’ye gelen ziyaretçilerin gezi amaçlarının altında toplandığı kümelerdi.

Böylece, doğası ve temiz havası ile “Huzur”, destan yazarak bir milletin kaderini değiştiren rolü ile “Gurur” ve yüzyıllar boyunca ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izleriyle, nice hikayelere başlangıç olmuş “İlham” konseptlerine sahip olduk.

Tüm bu başlıkları ise, Çanakkale’nin meşhur rüzgarından esinlenerek, “Bir Nefes” kalıbı aracılığı ile birleştirdik;

Bir Nefes Gurur, Bir Nefes Huzur, Bir Nefes İlham

Bu konsept sayesinde, Çanakkale’de aradığını bulacak, birbirinden farklı, potansiyel kitlelere seslenebilecek ve mesajımızı nokta atışı olarak doğru bir şekilde iletebileceğiz.