Çanakkale

Açık hava reklamları, günümüzde halen kitlesel iletişimdeki en önemli mecralardan biridir. Şehir insanlarının günlük yaşantısının bir parçası haline gelen mecra; markayı, kampanyayı ya da mesajı, tüketiciye en etkin ve kalıcı şekilde iletebilme gücüne sahiptir.

Açık hava reklamcılığı; televizyon, radyo ve dijital mecralardaki birkaç saniyelik anlık etkiye kıyasla, sürekli göz önünde olması ve kalıcılığı sayesinde ortalama iletişimlerde %90 geri dönüş başarısı göstermektedir.

Gelişen teknolojiyle ve aile yapısı ile birlikte, sosyal çevre ve iş yaşamının da değişmesi, günün büyük çoğunluğunu dışarıda geçiren bireylere ulaşmak isteyen markaların açık hava reklamcılığına olan ilgisinin artmasına neden olmuştur.

Şehir markalaşması projelerinde, vatandaşların projeyi içselleştirmesi için kullanılan en önemli yöntemlerden biri açık hava reklam kampanyalarıdır. Özellikle halkın yaşadığı bölgeye ait görselleri ve kendisi gibi insanları, kendi şehrindeki açık hava mecralarında görmesi, projeyle bağ kurmasını ve benimsemesini sağlar.

Tasarımlarda kullanılan karakterlerin birkaçı dışında tamamı Çanakkalelidir. Dergi ilanları bölümünde de olduğu gibi, yine bu bölümde kullanılan tüm fotoğraflar, yüksek çözünürlükte ücretsiz olarak buradan indirilebilir.

İngilizce afiş ve ilanları incelemek için tıklayınız.