Çanakkale

ŞEHİRLERİN REKABET GÜÇLERİNİ ARTIRMAK AMACIYLA YAPMASI GEREKEN MARKALAŞMA FAALİYETLERİ ÇOK ÇEŞİTLİLİK GÖSTERMEKTEDİR. BİR DESTİNASYONUN MARKAŞLAŞMA HİKAYESİNİ ANLATAN EN KISA VE ETKİLİ ANLATIM YÖNTEMİ, BELİRLİ BİR ESTETİK VE AKICILIKLA HAZIRLANAN TANITIM VİDEOLARIDIR.

Bu sayede potansiyel ziyaretçilerin ve halkın, şehir hakkında doğru stratejiye en kısa sürede ulaşması ve algıda bir paralellik oluşması hedeflenir.

Konsept filmin temel söz dizilimi de paydaş görüşmeleri sırasında yapılan ses kayıtlarından oluşuyor. Bu kayıtlardan yapılan seçmeler ışığında filmin ana iskeleti oluşturulmuştur. Bu ana iskelet; stratejinin üç sac ayağı olan Gurur, Huzur ve İlham konseptleri doğrultusunda, Çanakkale’nin rüzgarından esinlenen ‘Bir Nefes’ kalıbı ile izleyiciye sunuluyor.

Drone çekimleri, tipografik mesajlar, logo animasyonları, doğru müzik seçimi ve işitsel kimlik mesajları ile potansiyel ziyaretçilere doğrudan ve duyular aracılığıyla hitap etmek en başarılı ve en etkili tanıtım yöntemidir. Bu tanıtım filmi Çanakkale şehrinin yerel televizyonlarında, fuarlarda, uluslararasi tanıtım gezilerinde ve en önemlisi sosyal medyada kanallarında kullanılabilir.

TÜRKÇE

ENGLISH